Достапни линкови

Ердоган не смее да има толкава власт


Ердоган не смее да има толкава власт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Претседателот Реџеп Таип Ердоган ја води Турција во бездна, оценува неговиот главен ривал на претстојните претседателски избори Мухарем Инче. Според него, тоа го покажува и сегашниот рекорден пад на вредноста на лирата.

XS
SM
MD
LG