Достапни линкови

Северна Кореја се закани со откажување на самитот со САД


Северна Кореја се закани со откажување на самитот со САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Северна Кореја ја доведе под прашалник најавената историска средба меѓу нејзиниот лидер Ким Џонг Ун и американскиот претседател Доналд Трамп закажана за 12 јуни во Сингапур. Северна Кореја не сака Вашингтон да инсистира на целосно напуштање на нејзината програма за нуклеарно оружје.

Категории

XS
SM
MD
LG