Достапни линкови

Младите да зборуваат, институциите да слушаат


Младите да зборуваат, институциите да слушаат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Младинскиот активизам и волонтерство е од непроценлива важност за нивниот развој и за општеството. Анита Николовска и Никола Ивановски од НВО „Младите можат“ велат дека кај младите има волја за волонтерство, но се уште има потреба од развој на системската состојба. Што имаат да порачаат тие?

XS
SM
MD
LG