Достапни линкови

Пенс: Трамп направи историја во Ерусалим


Пенс: Трамп направи историја во Ерусалим
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Претседателот Доналд Трамп и неговите соработници го поздравија отворањето на новата американска амбасада во Ерусалим како „голем ден“, став што го разлути арапскиот свет и поттикна смртоносни протести долж израелско-палестинската граница.

Категории

XS
SM
MD
LG