Достапни линкови

Паркер: Русија со лаги се обидува да ги поткопа западните демократии


Паркер: Русија со лаги се обидува да ги поткопа западните демократии
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Шефот на британската разузнавачка агенција МИ5, Ендру Паркер денеска ја обвини Русија дека се обидува ги поткопа западните демократии со ширење на дезинформации и лаги. Тој од Берлин порача дека Британија не сака ескалација на односите со Русија, но не може да ги прифати неодамнешните агресивни и штетни дејствија на земјата.

XS
SM
MD
LG