Достапни линкови

Амбасадата на САД од Тел Авив се сели во Ерусалим


Амбасадата на САД од Тел Авив се сели во Ерусалим
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Одлуката за преместување на американската амбасада во Изреал од Тел Авив во Ерусалим, предизвика задоволство во Израел, но и бес кај Палестинците, дел од американските сојузници и пошироката меѓународна заедница. Тие сметаат дека ваквиот контроверзен потег нема да придонесе за мирот на Блискиот Исток.

XS
SM
MD
LG