Достапни линкови

Трамп и неговата еволуција на односите со Ким Џонг Ун


Трамп и неговата еволуција на односите со Ким Џонг Ун
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе се состане со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун за историски самит на 12 јуни во Сингапур, каде што ќе се обиде да го убеди да се откаже од нуклеарното оружје.

XS
SM
MD
LG