Достапни линкови

Џафери: Не калкулираме со Законот за јазици


Џафери: Не калкулираме со Законот за јазици
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:44 0:00

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека не калкулираат со Законот за јазици. Тој не открива кога ќе го прати во Службен весник, наведувајќи дека тоа е негова проценка. Во интервјуто зборува и за работата на Собранието, реформите, како и очекувањата за спорот за името.

Категории

XS
SM
MD
LG