Достапни линкови

А што со опасниот токсичен отпад?


А што со опасниот токсичен отпад?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:23 0:00

Во земјите на Балканот загрижува појавата на илегално складирање опасен индустриски отпад на диви депонии. Тоа, според експертите, претставува играње со здравјето на многу генерации.

Категории

XS
SM
MD
LG