Достапни линкови

А што со опасниот токсичен отпад?


А што со опасниот токсичен отпад?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:23 0:00

Во земјите на Балканот загрижува појавата на илегално складирање опасен индустриски отпад на диви депонии. Тоа, според експертите, претставува играње со здравјето на многу генерации.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG