Достапни линкови

Ракетни напади меѓу Израел и иранските сили во Сирија


Ракетни напади меѓу Израел и иранските сили во Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Одлуката на претседателот Доналд Трамп да ги повлече Соединетите држави од нуклеарниот договор со Иран ги зголеми тензиите на Блискиот Исток, каде што се интензивираа ракетните напади меѓу иранските сили во Сирија и израелската војска.

XS
SM
MD
LG