Достапни линкови

ЕУ појадок за обединета Европа


ЕУ појадок за обединета Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Со појадок на кој присуствуваа амбасадорите на земјите членки на ЕУ, поранешните вицепремиери за европски прашања и министри од владата, почна одбележувањето на 9-ти мај, денот на Европа.„Прашањето не треба да биде дали чашата е полупразна или полуполна, мислам дека важно е вие да продолжите да ја полните, како што правевте и досега,“ и порача на Македонија амбасадорот на ЕУ Самјуел Жбогар.

XS
SM
MD
LG