Достапни линкови

Путин го почна 4-тиот претседателски мандат


Путин го почна 4-тиот претседателски мандат
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Владимир Путин, Во Кремљ беше инаугуриран за претседател на Русија, по 4-ти пат. На влст во Русија е од 1999-та година, или најдолго од времето на советскиот диктатор Сталин.

Категории

XS
SM
MD
LG