Достапни линкови

Грчките острови под притисок, бегалците по старите копнени рути


Грчките острови под притисок, бегалците по старите копнени рути
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Ситуацијата со бегалците и мигрантите на грчките острови станува се потензична. Дојденците се жалат на лошите услови во камповите, додека домаќините на однесувањето на мигрантите. Најтензично беше во Лезбос што го принуди премиерот Алексис Ципрас да го посети островот. Во исто време, бегалците се враќаат на старите копнени рути.

Категории

XS
SM
MD
LG