Достапни линкови

Заштита на укажувачи или таканаречни „свиркачи”


Заштита на укажувачи или таканаречни „свиркачи”
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

Какви се законските прописи во ЕУ, а какви во Македонија, за заштита на укажувачите или така-наречените свиркачи од репресии. Без нив, многу од крупните актуелни афери, можеби уште долго време ќе беа тајна.

Категории

XS
SM
MD
LG