Достапни линкови

Трамп решен да се откаже од договорот со Иран


Трамп решен да се откаже од договорот со Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп решил да се повлече од нуклеарниот договор на Иран, наведува новинската агенција Ројтерс, повикувајќи се на изјави на двајца претставници на Белата куќа. Според нив, уште не е познато како ќе го стори тоа.

Категории

XS
SM
MD
LG