Достапни линкови

Стрипот бара многу, авторите добиваат малку


Стрипот бара многу, авторите добиваат малку
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

На стрип уметноста во Македонија и недостасува афирмација, велат стрип авторите Игор Јовчевски и Јована Велинова. Како проблем го наведуваат сиромашното издаваштво. Што друго имаат да порачаат тие?

XS
SM
MD
LG