Достапни линкови

Пашинијан повика на „целосна блокада“ во Ерменија


Пашинијан повика на „целосна блокада“ во Ерменија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Лидерот на опозицијата во Ерменија Никол Пашинијан повика на „целосна блокада“ на патиштата, возовите и аеродромите во земјата, откако парламентот не го избра за премиер.

Категории

XS
SM
MD
LG