Достапни линкови

Првомајски протести во Скопје, сите завршија пред Влада


Првомајски протести во Скопје, сите завршија пред Влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Подобар закон за работни односи и подобар колективен договор, К-15 и стоп за мобингот се дел од барањата кои синдикатите на денешните првомајски протести ги доставија до Владата. Протестите, организирани од пет различни синдикати почнаа на пет различни места, но сепак завршија заедно пред Владата.

Категории

XS
SM
MD
LG