Достапни линкови

Помпео: нападот во Кабул, варварски чин


Помпео: нападот во Кабул, варварски чин
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Соединетите држави го осудија убиството на новинари во вчерашниот бомбашки напад во Аганистан и ги обвинија милитантите за обид да ги спречат претстојните избори со тоа што вршат напади врз „камен темелникот на демократијата“.

Категории

XS
SM
MD
LG