Достапни линкови

Бурнс – Не сме свесни за последиците од лажните вести


Бурнс – Не сме свесни за последиците од лажните вести
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:40 0:00

Мислам дека ќе ни требаат години да сфатиме кои се вистинските последици од лажните вести, вели Ерик Бурнс, медиумски и комуникациски стратег од САД, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG