Достапни линкови

Голем профит од афионот во Авганистан


Голем профит од афионот во Авганистан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Црвените цветови ги нема, а полето на Мохамад Надир сега е зелено море на афион со вискозен сок, кој, кога се суши, станува опиум и се обработува за хероин и лекови. Статистиките покажуваат дека опиумот носи околу 1,39 милијарди долари годишно, што е околу 7 насто од бруто домашниот производ на Авганистан.

Категории

XS
SM
MD
LG