Достапни линкови

Историски меѓукорејски самит


Историски меѓукорејски самит
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин се состанаа во силно утврдената демилитаризирана зона меѓу двете земји на прв самит за повеќе од десет години.

Категории

XS
SM
MD
LG