Достапни линкови

Студентски глас за современо образование


Студентски глас за современо образование
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

Најавените реформи на високото образование во некои европски земји ги инцира студентите да излезат на улиците и да протестираат. Најизразени беа во Франција и во Унгарија. Што мислат студентите во Македонија за нивното образование?

Категории

XS
SM
MD
LG