Достапни линкови

ЕК: Русија води информациска војна


ЕК: Русија води информациска војна
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Европската комисија директно ја означува Русија дека води „информациска војна“. Тоа е дел од напорите на Европската унија во борбата против онлајн кампањите за дезинформирање за кои се оценува дека се закана за европската сигурност.

XS
SM
MD
LG