Достапни линкови

Конечно решение за името со влезот во ЕУ?


Конечно решение за името со влезот во ЕУ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:30 0:00

Можеби конечното решение ќе биде врзано со гласањето на Македонија како граѓани со давање на нашиот суверенитет на Европската унија кон која сакаме да се зачлениме и тогаш се отвора Уставот и можеби тука е решението, вели во неделното интервју за РСЕ премиерот Зоран Заев.

Категории

XS
SM
MD
LG