Достапни линкови

Грција страхува од брз пораст на бројот мигранти


Грција страхува од брз пораст на бројот мигранти
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Бројот мигранти кои пристигнуваат на грчките острови рапидно расте и е за четири пати поголем од истиот период лани. Според грчките власти, на Лезбос, каде што е најголемиот камп за мигранти лани дневно во просек пристигнувале по 54 мигранти, додека сега по над 200.

XS
SM
MD
LG