Достапни линкови

Оптимизам за брзо членство во НАТО и покрај пречките


Оптимизам за брзо членство во НАТО и покрај пречките
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:23 0:00

Македонија се надева на скорешно членство во НАТО, а за тоа е потребно наоѓање взаемно прифатливо решение со Грција за името. Доколку тоа не се случи, би можеле да се појават дополнителни проблеми, па зачленувањето на Македонија во Алијансата повторно ќе се одолговлекува до недоглед.

XS
SM
MD
LG