Достапни линкови

Канадските власти го бараат мотивот за инцидентот во Торонто


Канадските власти го бараат мотивот за инцидентот во Торонто
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Безбедносните служби во Канада ги истражуваат причините за инцидентот во Торонто во кој загинаа 10 пешаци. Според полицијата, возачот намерно го насочил своето комбе во толпата. Сепак, тие исклучуваат негова поврзаност со терористички организации.

XS
SM
MD
LG