Достапни линкови

Судири на протестите во Ерменија


Судири на протестите во Ерменија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Протестите на илјадници Ерменци продолжија синоќа во Ереван и покрај претходните обиди на полицијата да ги растури. Демонстрантите бараат новоназначениот премиер Серж Саркијан да се повлече. Полицијата во Ерменија во неделата уапси тројца лидери на опозицијата.

Категории

XS
SM
MD
LG