Достапни линкови

Можен ли е мировен договор меѓу двете Кореи?


Можен ли е мировен договор меѓу двете Кореи?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Двете Кореи, пред самитот на нивните лидери следната недела, разговараат за мировен договор кој би можел и официјално да стави крај на воената состојба. Таа технички трае по Корејската војна од 1950 до 1953 година која заврши со примирје, но не и договор.

Категории

XS
SM
MD
LG