Достапни линкови

Мултановски - Решавањето на името е важно, ЕУ и НАТО треба да го искористат


Мултановски - Решавањето на името е важно, ЕУ и НАТО треба да го искористат
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:10:38 0:00

Економската соработка меѓу Полска и Македонија, ставот на Полска за проширувањето на Европската унија и за преговорите за името со Грција, се дел од темите на кои разговараме со полскиот амбасадор во Македонија Јацек Мултановски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG