Достапни линкови

Власта и опозицијата да се обединат за идните чекори


Власта и опозицијата да се обединат за идните чекори
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Опозицијата и владата имаат одговорност сега да ги обединат силите за идните чекори кои треба да се преземат, порача високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини во обраќањето пред македонското Собрание. Нејзиниот говор го следеа претставници на владата, опозицијата и мнозинството.

XS
SM
MD
LG