Достапни линкови

Јавен превоз со нула загадување


Јавен превоз со нула загадување
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

Како да се намали загадувањето, особено во големите градови? Еден од факторите е сообраќајот и јавниот превоз. Дали електричните возила се иднината? Што прават развиените земји за почиста животна средина во големите градови, а што се превзема или планира во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG