Достапни линкови

Бегалци од Сирија се враќаат во нивната земја


Бегалци од Сирија се враќаат во нивната земја
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Неколку стотици Сиријци кои со години живееја како бегалци во Либан, заминаа за својата родна земја. Тоа е редок случај на масовно враќање на оние што ја напуштија земјата по почетокот на сириската граѓанска во 2011 година.

XS
SM
MD
LG