Достапни линкови

Могерини - патот кон ЕУ е како видео игра


Могерини - патот кон ЕУ е како видео игра
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини неколкупати нагласи дека добиената препорака е заеднички резултат на владата, на опозицијата и на другите чинители. И таа и премиерот Зoран Заев се оптимисти за решение на проблемот за името до јуни.

Категории

XS
SM
MD
LG