Достапни линкови

Дигитален самит за Западен Балкан


Дигитален самит за Западен Балкан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Македонија е домаќин на првиот Дигитален самит за Западен Балкан 2018 кој се одржува во Скопје. Претставници на владите од регионот, на ЕУ, на невладините организации и бизнис секторот дебатираат за потребата и предностите на дигиталната трансформација на општествата во современиот живот.

XS
SM
MD
LG