Достапни линкови

Хан: фокус врз реформите - решение за името е важно и можно


Хан: фокус врз реформите - решение за името е важно и можно
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Земјата и граѓаните ја заслужија безусловната препорака, членките на ЕУ го признаа сработеното, рече еврокомесарот Јоханес Хан. Премиерот Заев рече дека добиената препорака е мотив за да го ја остварат следната цел – датум за преговори во јуни.

Категории

XS
SM
MD
LG