Достапни линкови

Македонија доби чиста препорака од ЕК


Македонија доби чиста препорака од ЕК
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Европската комисија препорача да се отворат преговорите за членство на Македонија во Европската унија. Високите европски функционери порачаа дека ова е охрабрување за државата.

Категории

XS
SM
MD
LG