Достапни линкови

Мило Ѓукановиќ ја прославува изборната победа


Мило Ѓукановиќ ја прославува изборната победа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Кандидатот на Демократската партија на социјалистите на претседателските избори во Црна Гора Мило Ѓукановиќ синоќа прогласи победа, оценувајќи дека Црна Гора избрала европски пат. Тој освоил скоро 54 насто од гласовите во трката со другите шест претседателски кандидати.

Категории

XS
SM
MD
LG