Достапни линкови

Фокусот е на план А - Конечно решавање на спорот за името


Фокусот е на план А - Конечно решавање на спорот за името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Од спорот за името останаа нерешени само уште името и опсегот на употреба, изјави премиерот Зоран Заев на денешниот брифинг со новинарите, а неговата потпретседателка Радмила Шеќеринска категорично одговори дека Македонија има само план А кој значи конечно решавање на децениското прашање.

XS
SM
MD
LG