Достапни линкови

ЏИЈАН ЕМИН – трагач по нови звучни естетики


ЏИЈАН ЕМИН – трагач по нови звучни естетики
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:52 0:00

Џијан Емин е мултиинструменталист, аранжер, композитор и диригент. Еден од најзначајните на современата македонска сцена. Музичар кој, со само нему својствен шарм и успешно поигрување со жанровите, го започна и испишувањето на страниците на неговата интернационална кариера.

Категории

XS
SM
MD
LG