Достапни линкови

Западот разработува план за воени удари врз Сирија


Западот разработува план за воени удари врз Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Западните земји, предводени од Соединетите држави, се пред одлука за воени удари врз Сирија по извештаите дека сирискиот режим користел хемиско оружје во нападите врз Дума последното упориште на бунтовниците кај Дамаск. Експертите предупредуваат на можна ескалација на конфликтот.

Категории

XS
SM
MD
LG