Достапни линкови

САД со нов државен секретар, но со иста политика?


САД со нов државен секретар, но со иста политика?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:47 0:00

Каква ќе биде американската надворешна политика со смената на првиот човек на Стејт депртментот. Наместо поранешен бизнисмен, главен американски дипломат станува човек кој има многу добри инсајдерски познавања.

Категории

XS
SM
MD
LG