Достапни линкови

Американски воени бродови пловат кон Блискиот Исток


Американски воени бродови пловат кон Блискиот Исток
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Бродови на американската воена морнарица пловат кон Блискиот Исток поради зголемените тензии околу конфликтот во Сирија. До ова доаѓа по наводниот напад со хемиско оружје за кој Вашингтон ги обвинува Москва и Дамаск. Русија соопшти дека внимателно ги следи движењата на американската морнарица.

Категории

XS
SM
MD
LG