Достапни линкови

Луѓето и натаму во потрага по подобар стандард


Луѓето и натаму во потрага по подобар стандард
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Мали плати, лош стандард, луѓето и натаму бараат подобар живот во Македонија. Дел од граѓаните велат дека има олеснувања но оти тоа не е доволно. Економистите анализираат дека има нагорна линија во економијата, но граѓаните првите ефекти ќе ги почувствуваат дури идната година.

Категории

XS
SM
MD
LG