Достапни линкови

Пендаровски – НАТО не е единствена, но е најдобрата алтернатива за Македонија


Пендаровски – НАТО не е единствена, но е најдобрата алтернатива за Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:33 0:00

После сите компаративни анализи што може да ги извлечеме на таа тема, не можам да видам дека постои друга организација, во некој друг регион во светот, која нуди подобри предуслови за развој на ова специфично општество во Република Македонија, вели националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG