Достапни линкови

Трамп се закани со брза акција во Сирија


Трамп се закани со брза акција во Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп најави брза и енергична акција како одговор на сомневањата за нападот на хемиско оружје во Сирија. Русија пак, предупреди на „сериозни последици“ доколку дојде до западни воздушни удари врз Сирија.

Категории

XS
SM
MD
LG