Достапни линкови

Орбан доби уште еден мандат за премиер на Унгарија


Орбан доби уште еден мандат за премиер на Унгарија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Премиерот Виктор Орбан освои трет последователен мандат на власт откако неговите пораки против имиграција и обезбедија силно мнозинство на неговата партија во парламентот. Врз основа на прелиминарните резултати Фидес ќе има дво третинско мнозинство во парламентот.

Категории

XS
SM
MD
LG