Достапни линкови

Орбан преку мигрантите до трет премиерски мандат


Орбан преку мигрантите до трет премиерски мандат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се фокусираше врз една порака до гласачите пред изборите в недела. Само трет последователен мандат за неговата партија Фидес во владата може да и ја гарантира безбедноста на земјата со оглед на опасноста од мигрантите.

XS
SM
MD
LG