Достапни линкови

Путин: Западот пребргу не обвини за нападот врз Скрипал


Путин: Западот пребргу не обвини за нападот врз Скрипал
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин изрази зачуденост околу тоа колку бргу Западот ја обвини Русија во врска со труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија во Британија.

Категории

XS
SM
MD
LG